środa, 08 grudzień 2021 20:36

E-pity, czyli sposób na elektroniczne wyliczenie podatków

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
PIT online PIT online pixabay

W życiu pewne są tylko dwie rzeczy - śmierć i podatki. Sentencja wygłoszona przez jednego z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych Ameryki wydaje się stale aktualna, mimo blisko 400 lat różnicy.

Obliczanie podatków jest rzeczą skomplikowaną i nie każdy jest w stanie wykonać to zadanie samodzielnie. Wówczas z pomocą przychodzi wiele innowacyjnych i nowoczesnych narzędzi technologicznych, które zrobią to za nas. Tym właśnie jest serwis e-pity!

Rozliczanie podatków jeszcze nigdy nie było tak szybkie i proste!

Co roczne rozliczenie podatku PIT wielu osobom zapewnia sporą ilość nerwów. Co prawda od kilku lat, PIT uzupełniany jest automatycznie (dla osób zatrudnionych na umowę o pracę) dlatego nie ma już stresu związanego z karą pieniężną dla spóźnialskich. Niemniej jednak, Urząd Skarbowy rozlicza nas w najprostszy możliwy sposób, przez co wiele osób może na tym stracić. Co więcej, warto pamiętać także, iż przedsiębiorcy nie są zwolnieni z samodzielnego rozliczania PIT, dlatego też wszelka pomoc w tej materii jest zawsze na wagę złota.

Jeszcze do niedawna, rozliczaniem PITa musiała zajmować się osoba, która była wyjątkowa biegła w obecnych przepisach i matematyce. Dziś stosowne obliczenia podatku może wykonać każdy, za sprawą portalu e-pity. PIT online to szybki i skuteczny sposób na roczne rozliczenie podatku dochodowego. Warto podkreślić, że serwis uwzględnia także aktualne wyliczenie kwoty wolnej od podatku, co w świetle zmian wnoszonych przez Nowy Ład, jest szczególnie ważne.

Dlaczego warto korzystać z internetowych sposobów na rozliczanie PIT?

Technologiczne nowinki pozwalają nam ułatwiać codzienne życie. Dokładnie tak samo jest z podatkami, ponieważ serwis, taki jak e-pity pozwala w łatwy i szybki sposób rozliczać podatek PIT. Warto w tym miejscu bardzo wyraźnie podkreślić, że serwis ten cały czas ma najświeższe informacje dotyczące rozliczeń podatkowych - dzięki temu mamy pewność, że nasz PIT zostanie rozliczony dokładnie tak, jak należy. Pomyłki w rozliczaniu podatków potrafią być kosztowne, dlatego serwis e-pity to gwarancja zawsze aktualnych danych. Należy wspomnieć także, iż w serwisie możliwe jest także precyzyjne wyliczenie kwoty wolnej od podatku, co będzie miało teraz zasadnicze przełożenie, ponieważ Nowy Ład podnosi tę kwotę do 30 000 złotych rocznie.

Co więcej, sam design portalu e-pity jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu każdy jest w stanie skutecznie rozliczyć swój PIT. Na szczególną uwagę zwraca uwagę także fakt, iż korzystanie z tego serwisu jest całkowicie darmowe.