poniedziałek, 09 maj 2022 11:43

Doczepianie włosów - jak dobrać odpowiednią długość?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
doczepiane włosy doczepiane włosy Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Doczepianie włosów to bardzo popularny sposób na całkowitą zmianę fryzury. Oczywiście masz możliwość wyboru pomiędzy różnymi metodami, zarówno długotrwałymi i takimi na niektóre wyjścia.

Przy przedłużaniu włosów istotnych jest kilka elementów. Bardzo ważna jest długość takich włosów. Jest ona najczęściej dobierana tak, by współgrała z twarzą, sylwetką, czy stylem bycia.

Jaką długość doczepianych włosów wybrać?

Przede wszystkim wybierając długość włosów przedłużanych, należy zwrócić uwagę na swoje naturalne kosmyki. Warto wybrać taką długość, aby pasowała do twarzy, czy sylwetki. W ten sposób unikniesz sztucznego efektu. Pamiętaj, że długość włosów powinna zapewniać Ci pewną swobodę. Jeśli wybierasz bardzo długie włosy, musisz pamiętać, że są one bardziej problematyczne i wymagają więcej wysiłku podczas pielęgnacji. Dlatego też szczególnie podczas pierwszego przedłużania włosów nie warto przesadzać z ich długością. Ponadto ważny element stanowi także objętość takich kosmyków. Jeżeli będzie ona zbyt duża w porównaniu do np. drobnej sylwetki, efekt nie będzie naturalny.

Przedłużane włosy - jaką długość wybrać?

W wyborze odpowiedniej długości włosów powinien pomóc Ci doświadczony fryzjer, który dopasuje odpowiednią długość i ilość pasemek. Wszystko to ma bardzo duży wpływ na końcowy efekt. Ponadto istotną funkcję pełni także wzrost i budowa sylwetki. Elementy te są kluczowe w uzyskaniu jak najbardziej naturalnego efektu. Co więcej, warto zauważyć, że do niektórych metod wymagana jest minimalna długość naturalnych włosów. Jest tak, np. w metodzie kanapkowej, do której wykonania, minimalna długość naturalnych włosów wynosi 15 cm, licząc od czubka głowy.

Przedłużanie włosów - jaka długość będzie odpowiednia?

Przy przedłużaniu włosów, warto wziąć pod uwagę także osobiste preferencje. Są one kluczowe w wyborze odpowiedniej długości włosów przedłużanych. Włosy przedłużane mogą w efektywny sposób odmienić fryzurę. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na wybraną metodę. Dla włosów cienkich i osłabionych nie sprawdzą się metody z użyciem wysokiej temperatury, które mogą negatywnie wpłynąć na ich ogólną kondycję. W sklepie Viola znajdziesz doczepiane włosy, a także taśmy tape on i inne akcesoria do przedłużania włosów.

Przedłużane włosy z pewnością dają niesamowity efekt. Co więcej, doskonale sprawdzą się także dla posiadaczek cienkich, osłabionych włosów. Jednakże warto wiedzieć jaką długość wybrać, a także jakie włosy będą najlepsze. Wszystko to pozwoli uzyskać Ci zamierzony, naturalny efekt długich, gęstych włosów. Warto pamiętać, że nie wszystkie metody będą odpowiednie dla słabych, czy cienkich włosów. Szczególnie takie, które wykorzystują wysoką temperaturę, zdecydowanie nie sprawdzą się w takim przypadku. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż nieumiejętnie dobrana metoda może przyczynić się do zniszczenia naturalnych włosów. Z tego też powodu zabieg przedłużania włosów powinna wykonać osoba po odpowiednim szkoleniu, która dobierze najlepszą metodę i długość włosów.