poniedziałek, 20 grudzień 2021 17:35

Rodzaje i zastosowanie kopert – co warto wiedzieć na ten temat?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
koperty z nadrukiem koperty z nadrukiem pixabay

Coraz większy dostęp do internetu, a także powszechna cyfryzacja sprawiają, że tradycyjne listy powoli zostają, przynajmniej w pewnej części, wyparte przez e-maile.

 

Nie oznacza to jednak, że wysyłanie tradycyjnych listów odeszło do lamusa. Jak się okazuje, wiele osób na co dzień, zarówno w pracy, jak i prywatnie wysyła sporo listów. Do ich przygotowania warto mieć zawsze pod ręką odpowiednie koperty. Jakie zatem koperty są najchętniej wykorzystywane do wysyłania listów?

Jakie są najczęściej wykorzystywane rodzaje kopert?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kopert. Do najchętniej stosowanych zalicza się koperty, które mają rozmiar C5 lub C6. Są to standardowe, małe koperty, w których zmieści się do kilku złożonych kartek A4. W przypadku większych przesyłek warto postawić na formaty takie jak C4 lub B5. Warto tutaj zaznaczyć, że większe koperty są dostępne często również w wersji bąbelkowej, co pozwala na zabezpieczenie zawartości w nich przesyłanych. Tego rodzaju koperty częściej są wykorzystywane przez różnego rodzaju firmy, które wysyłają towary takie jak książki, płyty czy ubrania. Czasami dostępne są też większe, tekturowe koperty, które chętnie wykorzystywane są przez firmy kurierskie. Wielu przedsiębiorców często decyduje się dodatkowo zamówić koperty z nadrukiem, które są dodatkowym elementem ułatwiającym reklamę firmy. Takim nadrukiem może być logo, hasło reklamowe lub fotografia czy grafika nawiązująca do działalności przedsiębiorstwa, które zamawia zadrukowane koperty. Jak więc widać wybór jest bardzo duży, a to tylko część z oferowanych przez drukarnie produktów.

Gdzie tanio kupować koperty?

Jeżeli chcesz znaleźć atrakcyjną ofertę na tego typu produkty w swoim mieście, warto poszukać propozycji w sieci. Wystarczy wpisać np. koperty Poznań, czy tania drukarnia Poznań, aby wyświetliły się ciekawe propozycje. Większość drukarni tego typu oferuje personalizowany nadruk na kopertach, który jest wykonywany na wysokiej jakości, profesjonalnych drukarkach. Zamówienie dużej ilości kopert w takim miejscu pozwala na zaoszczędzenie często nawet sporej kwoty. Dodatkowo korzystając z usług takiej firmy, warto też od razu zamówić pasującą do kopert papeterię – papier firmowy, który będzie służył do korespondencji z klientami, kontrahentami, ale i różnego rodzaju instytucjami biznesowymi. Warto tutaj też wspomnieć, że często tego rodzaju drukarnie w swojej ofercie mają różnego rodzaju gadżety przydatne w biurach, jak np. kalendarze, notesy reklamowe, czy plakaty reklamowe.