czwartek, 15 luty 2024 17:23

Kalendarz książkowy a planowanie projektów - narzędzie do skutecznego zarządzania zadaniami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
kalendarz 2024 kalendarz 2024 mat.prasowe

Planowanie projektów to jedno z podstawowych zadań managera. Pomocne w jego wykonaniu okazują się różnego rodzaju programy do zarządzania firmą, ale warto także posiadać własny, prosty kalendarz książkowy. Ułatwi on nie tylko planowanie, ale i kontrolowanie, a dodatkowo będzie go można zabrać ze sobą w dowolne miejsce.

 

Dlaczego kalendarz książkowy jest doskonałym uzupełnieniem kalendarza elektronicznego?

Nowoczesne programy do zarządzania firmą wyposażone są w kalendarze elektroniczne, do których dostęp uzyskują wybrane przez managera osoby. Umożliwiają sprawne zarządzanie zespołem, delegowanie zadań czy wprowadzanie niezbędnych korekt. Niemniej jednak jest to narzędzie publiczne, w którym nie ma miejsca na osobiste notatki. Sprawdzi się więc na etapie realizowania, a nie planowania. Tymczasem kalendarze książkowe przypisane są do konkretnej osoby. Mogą zawierać notatki dotyczące życia prywatnego oraz zawodowego, dzięki czemu z łatwością zaplanujemy na przykład urlop wypoczynkowy. W osobistym kalendarzu można umieszczać różnego typu uwagi, wskazówki czy przypomnienia, które powinny pozostać wyłącznie do dyspozycji managera.

Kalendarz książkowy- prosta pomoc w planowaniu

Planowanie projektów to wieloetapowe zadania, wymagające interdyscyplinarnego podejścia. Dobry manager zawsze musi mieć dostęp do kalendarza, notatek oraz innego typu zapisków na wypadek, gdyby trzeba było wprowadzić jakiekolwiek zmiany. Kalendarz książkowy Lediberg zmieści się w torbie, plecaku czy szafce biurowej. Można zabierać go ze sobą w delegację czy na urlop. Nie zawiedzie nawet tam, gdzie nie mamy dostępu do kalendarza elektronicznego. Dobrym rozwiązaniem, na które decyduje się wielu managerów, jest kalendarz zespołowy, do którego dostęp mają wszyscy pracownicy. Zapisywane są w nim najważniejsze terminy oraz notatki ze spotkań. Jest to jeden ze sposobów komunikowania się z podwładnymi, a sam kalendarz pełni funkcję terminarza prac zespołu.

Kalendarz 2024, czyli jak efektywnie planować projekty

Chcąc usprawnić procesy zarządcze w firmie, warto zdecydować się na kalendarz 2024. Dzięki niemu planowanie, delegowanie zadań, kontrolowanie czy wprowadzanie niezbędnych korekt będzie o wiele prostsze. Zapiski pomagają uporządkować chronologię działań, a także własne myśli. Dobry kalendarz zawiera sporo wolnego miejsca, w którym można sporządzać notatki. Nowoczesny manager, pomimo iż ma do dyspozycji wiele narzędzi elektronicznych, nie rezygnuje z tych papierowych. Są one niezawodne, sprawdzając się w każdej sytuacji.