wtorek, 07 maj 2024 15:07

Tragiczny wypadek na DK 14 w Łodzi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Tragiczny wypadek w Łodzi Tragiczny wypadek w Łodzi fot: pixabay

We wtorek, 7 maja, na drodze krajowej 14 w Łodzi doszło do dramatycznego wypadku, który zakończył się śmiercią 34-letniego kierowcy busa. Mężczyzna pędzący dużą prędkością z impetem uderzył w tył ciężarówki zamiatającej jezdnię.

Czego się dowiesz:

  • Jak doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej 14 w Łodzi?
  • Jakie działania podjęto po wypadku na miejscu zdarzenia?
  • Jaki był stan kierowcy ciężarówki po wypadku?
  • Jakie działania prowadzi policja w związku z wypadkiem na drodze krajowej 14?
  • Jakie znaczenie ma ten wypadek dla bezpieczeństwa na drogach?

Przebieg wypadku

Według informacji przekazanych przez młodszego aspiranta Jadwigę Czyż z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, wypadek miał miejsce około godziny 9.40. Mercedes Vito, którym kierował 34-latek, zjechał z obwodnicy S14 i podążał lewym pasem w kierunku ul. Pabianickiej. "Nagle, w nieznanych okolicznościach, przodem swego auta uderzył w tył ciężarowego mercedesa zamiatającego jezdnię. Niestety, skutki zderzenia były tragiczne. Kierowca busa zginął na miejscu," relacjonuje młodszy aspirant Czyż.

"Nagle, w nieznanych okolicznościach, przodem swego auta uderzył w tył ciężarowego mercedesa zamiatającego jezdnię. Niestety, skutki zderzenia były tragiczne. Kierowca busa zginął na miejscu," - młodszy aspirant Jadwiga Czyż, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Reakcja służb ratunkowych

Po wypadku natychmiast zablokowano drogę krajową. Na miejsce zdarzenia szybko zjawili się ratownicy medyczni, policjanci z drogówki oraz strażacy. "Do tragedii doszło na pograniczu Łodzi i powiatu pabianickiego, co spowodowało, że na miejscu pojawiło się aż dziewięć zastępów straży pożarnej, w tym trzy operacyjne, liczące w sumie 30 strażaków," mówi młodszy aspirant Czyż. Działania strażaków skoncentrowane były na wydobyciu ciała kierowcy busa oraz zabezpieczeniu miejsca tragedii.

"Do tragedii doszło na pograniczu Łodzi i powiatu pabianickiego, co spowodowało, że na miejscu pojawiło się aż dziewięć zastępów straży pożarnej, w tym trzy operacyjne, liczące w sumie 30 strażaków," - młodszy aspirant Jadwiga Czyż, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Stan kierowcy ciężarówki

Jak ustalono, kierowca ciężarówki zamiatarki nie doznał poważniejszych obrażeń. Był trzeźwy i posiadał niezbędne uprawnienia do prowadzenia pojazdów specjalistycznych. Mimo tragicznego zakończenia dla kierowcy busa, kierowca ciężarówki został zbadany przez służby medyczne i przesłuchany przez policję w ramach dalszego postępowania wyjaśniającego okoliczności wypadku.

Konsekwencje i śledztwo

Śledztwo w sprawie okoliczności tego tragicznego zdarzenia nadzoruje Komenda Miejska Policji w Łodzi wspólnie z Prokuraturą. Analizowane są m.in. zapisy z kamer monitoringu oraz zeznania świadków, aby ustalić przyczyny i możliwe przyczyny nagłego manewru kierowcy busa. Ten wypadek stanowi kolejne przypomnienie o ryzykach związanych z nadmierną prędkością oraz konieczności zachowania ostrożności na drogach, szczególnie w obszarach o zwiększonej aktywności drogowej.

źródlo: Dziennik Łódzki