wtorek, 18 czerwiec 2024 15:22

Pół miliona złotych odszkodowania dla nauczycielki potrąconej na pasach w Łodzi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sowite odszkodowanie dla nauczycielki z Łodzi Sowite odszkodowanie dla nauczycielki z Łodzi Fot: pixabay

42-letnia nauczycielka, która doznała ciężkich obrażeń podczas wypadku na przejściu dla pieszych w Łodzi, otrzymała pół miliona złotych zadośćuczynienia. Incydent, który miał miejsce kilka lat temu, zakończył karierę zawodową kobiety.

Czego się dowiesz:

  • Jak doszło do wypadku nauczycielki w Łodzi?
  • Jakie były długotrwałe skutki wypadku dla poszkodowanej nauczycielki?
  • Jakie kroki prawne podjęła nauczycielka po wypadku?
  • Jaki był ostateczny wyrok w sprawie zadośćuczynienia dla nauczycielki?

Dramatyczny wypadek na przejściu dla pieszych

Wypadek miał miejsce, gdy nauczycielka przechodziła na zielonym świetle przez przejście dla pieszych. Kierowca, jadący pod prąd, najpierw zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka pojazdem, a następnie potrącił pieszą. Kobieta doznała poważnych urazów, w tym uszkodzenia głowy, kręgosłupa oraz kończyn, co skutkowało długotrwałym leczeniem i rehabilitacją.

Długotrwałe skutki i walka o zadośćuczynienie

Po wypadku, który zakończył jej karierę zawodową, nauczycielka spędziła trzy miesiące w szpitalu, a jej stan wymagał wprowadzenia w śpiączkę i operacji głowy. Rehabilitacja trwała kilka miesięcy, jednak konsekwencje urazów okazały się na tyle poważne, że uniemożliwiły jej powrót do pracy. Wobec tego zdecydowała się pozwać ubezpieczyciela sprawcy wypadku, domagając się adekwatnego zadośćuczynienia.

Proces sądowy i ostateczny wyrok

Początkowo Sąd Okręgowy w Łodzi przyznał nauczycielce 345 tys. zł zadośćuczynienia oraz 8 tys. zł odszkodowania, co uznano za niewystarczające. Sąd Apelacyjny, zgadzając się z argumentami poszkodowanej o niewystarczającej wysokości zadośćuczynienia, podwyższył kwotę o dodatkowe 40 tys. zł oraz rentę z 200 zł do 300 zł miesięcznie. Ostatecznie, po odsetkach, nauczycielka otrzymała łącznie pół miliona złotych.

Przypadek nauczycielki z Łodzi podkreśla skutki tragicznych wypadków dla poszkodowanych i ich rodzin, jak również ważność adekwatnego zadośćuczynienia za doznaną krzywdę. Ostateczny wyrok stanowi precedens w walce o sprawiedliwość dla osób ciężko poszkodowanych w wypadkach drogowych.

źródło: Dziennik Łódzki