wtorek, 05 październik 2021 07:00

Stylizowanie peruk syntetycznych – jak to robić, żeby nie uszkodzić?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
peruki syntetyczne peruki syntetyczne pixabay

Peruki naturalne są produktem stosunkowo drogim. Sięgają po nie raczej osoby, które będą nosić je na co dzień i zależy im na jak najbardziej naturalnym efekcie i możliwości częstej stylizacji.

Jednak co w przypadku, gdy perukę się nosi okazjonalnie? Wówczas ciekawą propozycją może okazać się wybór peruki syntetycznej. Jest to produkt tańszy, ale równie też wysokiej jakości, który sprawdzi się w czasie rzadszego użytkowania. Szczególnie, gdy potrzebna będzie wykorzystywana jedna, konkretna stylizacja włosów. Aby jak najdłużej cieszyć się możliwościami, jakie daje ci syntetyczna peruka musisz jednak o nią odpowiednio dbać. Przekonaj się jak to zrobić.

Czym wyróżniają się peruki syntetyczne?

Jak to zostało wspomniane na wstępie, peruki syntetyczne należą do najtańszych produktów z tej grupy. Warto je wybierać w momencie, gdy potrzebna jest okazjonalna, szybka zmiana wizerunku. Dostępne są one w naturalnych kolorach, ale można spotkać też produkty, które pozwalają na nadanie osobie bajkowego czy filmowego wyglądu np. w odcieniach różu, błękitu czy zieleni. Są one często używane przez uczestników imprez typu cosplay. Ułatwiają one bowiem szybkie wcielenie się w wybraną postać. Peruki tego rodzaju do pewnego stopnia można też samodzielnie stylizować, jednak warto pamiętać, aby nie robić tego często. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Jak można stylizować peruki syntetyczne?

Peruki syntetyczne dają mniejsze możliwości stylizacji niż te z naturalnych włosów. Jednak nie oznacza to, że nie można w ogóle zmienić ich wyglądu. Co zatem można zrobić? Przede wszystkim zmienić długość peruki. Jednak to nie wszystko. Dobrej jakości peruki syntetyczne można też stylizować przy pomocy ciepła np. prostować czy podkręcać. Trzeba tutaj jednak pamiętać o tym, aby temperatura urządzenia do stylizacji nie była zbyt wysoka. Wskazuje się, że nie powinna ona przekraczać 160 stopni Celsjusza. Nie można natomiast farbować peruk wykonanych z włosów syntetycznych z uwagi na to, że mogłyby ulec zniszczeniu pod wpływem substancji zawartych w kosmetyku.

Jak dbać o peruki syntetyczne na co dzień?

Jednym z istotnych elementów pielęgnacji peruki syntetycznej jest jej czyszczenie. W przypadku częstego noszenia, powinno ono być wykonywane co ok. 2 tygodnie. Im rzadziej noszona peruka, tym rzadziej powinno być przeprowadzone mycie. Warto wybierać kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji tego rodzaju peruk, gdyż zawierają one odpowiednio dobrane składniki. Dzięki czemu peruka przez dłuższy czas będzie się ładnie prezentować. Istotny jest także sposób mycia i suszenia peruki. Najlepiej robić to na specjalnym stojaku. Po umyciu włosów początkowo można je osuszyć ręcznikiem papierowym i pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Jeżeli planujesz przeprowadzić jakieś zabiegi stylizacyjne, pamiętaj o tym, by sprawdzić czy włosy faktycznie dobrze wyschły. Pamiętaj też o tym, że nie powinno się rozczesywać włosów kręconych, gdyż może wpłynąć to na estetykę peruki.