czwartek, 20 kwiecień 2023 13:00

Stłuczka, wypadek, awaria samochodu? Nie dzwoń na pierwszą lepszą pomoc drogową!

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
pomoc drogowa Słubice pomoc drogowa Słubice https://www.laweta-slubice.com.pl/

Awarie samochodowe zdarzają się bardzo często i można powiedzieć, że są kwintesencją życia każdego kierowcy. To właśnie tego powodu każdy kierowca powinien wiedzieć, w jaki sposób zachować się odpowiednio podczas takiej stresowej sytuacji.

 

Niezależnie od tego, czy jest to stłuczka, awaria lub wypadek, praktycznie zawsze potrzebna jest pomoc drogowa. Wezwanie lawety może być sporym zaskoczeniem, kiedy nadejdzie moment uregulowania należności. Wówczas często okazuje się, że wybór pierwszego, lepszego usługodawcy z tej dziedziny, wcale nie był takim dobrym pomysłem, jak wydawało się to na samym początku.

W jaki sposób zatem skutecznie przygotować się na takie awaryjne sytuacje, które są czymś powszechnym w życiu każdego kierowcy?

Stres, czyli prowodyr nieprzemyślanych decyzji

Nerwy i stres są główną przyczyną wszystkich nieprzemyślanych decyzji, które podejmuje się pod wpływem przypływu tych emocji. W sytuacjach drogowych adrenalina jest codziennością, ponieważ każdego dnia dochodzi do stłuczek, awarii oraz wypadków. Tak unieruchomione i niezdolne do dalszej jazdy pojazdy, musza zostać w jakiś sposób przetransportowane do warsztatów naprawczych lub naprawione na miejscu (kiedy w grę wchodzi np. wymiana opony).

Wypadek lub awaria samochodu na środku autostrady momentalnie podnoszą poziom stresu, sprawiając, że kierowca błyskawicznie podejmuje decyzje, które praktycznie zawsze wyróżniają się jedną cechą - szybkością. Złudne przekonanie, że najszybsze rozwiązanie problemu jest najlepsze, sprawia, że w takich sytuacjach kierowca dzwoni po pierwszą pomoc drogową, która wyskoczy mu w wyszukiwarce na jego smartfonie.

Teoretycznie, może wydawać się to zachowaniem bardzo przezornym i przemyślanym - w końcu reakcja na problem jest błyskawiczna. Otóż niestety wybór takiej firmy najczęściej kończy się bardzo wysokim rachunkiem, który nie jest w żaden sposób współmierny do jakości usługi.

Dlaczego warto  mieć zapisany numer do sprawdzonej i rzetelnej pomocy drogowej?

To właśnie z tego powodu każdy kierowca powinien mieć zapisany w swoim smartfonie numer telefonu do sprawdzonej pomocy drogowej, która zapewni odpowiednią jakość usług, jednocześnie nie pobierając całego wynagrodzenia z konta kierowcy.

Zapisując numer do takiej firmy, kierowca chroni siebie przed lekkomyślną i tak naprawdę podyktowaną instynktem decyzją, czyli wezwaniem pomocy drogowej z sieci. Dlatego też wielu kierowców ma zapisany taki numer, aby w razie sytuacji awaryjnej wezwać specjalistów, którzy znają się na swojej pracy, jak mało kto - https://laweta-slubice.com.pl/oferta/laweta-hannover/

Skuteczność oraz atrakcyjne ceny - wybór może być tylko jeden!

Jeżeli poszukujesz sprawdzonej firmy oferującej pomoc drogową na doskonałym poziomie, to koniecznie sprawdź ofertę pomoc drogowa Słubice. Firma ta działa skutecznie od wielu lat, dzięki czemu może pochwalić się doskonałym doświadczeniem oraz ogromną znajomością branży. Taka marka zapewni kierowcy spokój, ponieważ każde zdarzenie drogowe, będzie odpowiednio zabezpieczone.