wtorek, 01 czerwiec 2021 12:41

Ślub i wesele w plenerze – na jaką stylistykę się zdecydować?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Paweł Kotas Fotografia Paweł Kotas Fotografia pixabay

Wiele osób pytanych o najważniejsze wydarzenie w życiu bez wahania wskazuje ślub i wesele. Dlatego tak duża uwaga przykładana jest do organizacji tej wyjątkowej uroczystości.

Jak się okazuje, w ostatnich latach na popularności zyskały bardzo wesela organizowane w plenerze. Również same zaślubiny coraz chętniej organizowane są poza urzędem, o ile zgodzi się na to osoba udzielająca ślubu. Na jaką zatem stylistykę warto zdecydować się przy organizacji ślubu w plenerze? Jakiego fotografa wybrać na taką uroczystość?

Wesele w plenerze – jaka stylistyka jest wybierana najczęściej?

Duży wpływ na popularność imprez weselnych w plenerze ma obecna sytuacja związana z pandemią. Jednak już przed wprowadzeniem obostrzeń również można było zaobserwować spore zainteresowanie takim sposobem organizacji uroczystości.

Wesela plenerowe często mają inną oprawę niż te organizowane w obiektach zamkniętych. Obecnie jedną z najchętniej wybieranych aranżacji do imprez plenerowych jest nawiązanie do stylu rustykalnego. Pozwala on maksymalnie wykorzystać to, co daje naturalny wystrój ogrodu czy parku znajdującego się przy hotelu lub restauracji. Wesela rustykalne często organizowane są przy dworkach położonych w niewielkich miasteczkach i wsiach.

Innym chętnie wybieranym stylem do organizacji wesel w plenerze jest boho, który jest bardzo wdzięcznym i kobiecym stylem. Dotyczy to zarówno stroju Panny Młodej, jak i pozostałych elementów składających się na oprawę uroczystości, w tym wystroju miejsca, w którym się ona odbywa.

Szukasz miejsce na ślub plenerowy w pobliżu Warszawy – sprawdź tę propozycję

Jeżeli chcesz postawić na ślub i wesele w plenerze, pamiętaj o wyborze odpowiedniego miejsca. Przede wszystkim powinno ono dysponować odpowiednio dużym ogrodem lub parkiem, gdzie będzie można zaaranżować miejsce, w którym odbędą się zaślubiny, a także impreza weselna. Powinno też być wystarczająco dużo miejsca na swobodne przemieszczanie się i chwile wytchnienia, w celu odpoczynku po tańcu. Nie można też zapominać o możliwości załamania pogody

Jednym z ciekawszych miejsc może być podwarszawska Mała Wieś. Jest tam klimatyczny pałacyk, w którym organizowane są cały czas różnego rodzaju imprezy. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak prezentują się wnętrza i okolice pałacu, obejrzyj fotoreportaż wesele w Pałacu Mała Wieś, który wykonał Paweł Kotas Fotografia. W ten sposób zapoznasz się także z usługą, jaką jest fotoreportaż ślubny.

Fotograf na ślubie plenerowym – czym kierować się przy wyborze?

Jeżeli decydujesz się na organizację ślubu w plenerze, postaw na fotografa, który specjalizuje się w sesjach plenerowych. Wówczas będziesz mieć pewność, że odnajdzie się on w klimacie organizowanej przez Ciebie uroczystości. Zapoznaj się także z jego portfolio i sposobem, w jaki obrabia zdjęcia przed ich oddaniem. Sprawdź, też jakie rodzaje sesji wykonuje najchętniej. Wówczas o wiele łatwiej będzie Ci podjąć decyzję. W czasie rozmowy ustal dokładnie wszystko, a następnie podpisz umowę, która będzie zabezpieczeniem zarówno dla Ciebie, jak i fotografa.