piątek, 30 wrzesień 2022 11:45

Postaw na jakość w kuchni – zawiasy GTV i Sevroll

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
zawiasy firmy Sevroll zawiasy firmy Sevroll pixabay

Każdego dnia, co najmniej kilka razy otwierasz szafki kuchenne, aby wyjąć lub włożyć do nich garnki oraz talerze. Zazwyczaj nie zastanawiasz się, jakie zawiasy zostały zamontowane w meblach kuchennych, ponieważ wybierasz pierwsze, jakie zobaczysz.

To duży błąd, ponieważ na początku zawiasy są dobrze przymocowane i naoliwione, dlatego też meble otwierają się bez problemu. Natomiast po pewnym czasie użytkowania, szafki kuchenne zaczynają się coraz trudniej otwierać, a twoja cierpliwość związana z ciągłymi naprawami się kończy. Postaw na wysoką jakość w swojej kuchni i zmień zwykłe zawiasy na zawiasy firmy Sevroll.

Jak wybrać odpowiednie zawiasy do szafek kuchennych?

Meble kuchenne są otwierane każdego dnia, nawet kilka razy, dlatego podczas wyboru zawiasów musisz kierować się kilkoma wyznacznikami produktów, które znajdziesz w sklepach z wyposażeniem meblarskim. Po pierwsze, grubość materiału, z jakiego zostały wykonane zawiasy oraz ich mocowania do drzwi szafek. Jeśli grubość zawiasu jest nieodpowiednia i nawet przy lekkim wygięciu ręką, cały zawias się wygina, to znak, że należy wybrać inny, bardziej wytrzymały model. Otwory na śrubki powinny być o odpowiedniej wielkości oraz umiejscowione symetrycznie i w równych odstępach.

Drugim elementem wartym sprawdzenia jest liczba cykli otwierania i zamykania. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez firmę GTV, ich zawiasy są w stanie przetrwać 80 000 cykli, co jest znakomitym wynikiem w porównaniu do innych firm specjalizujących się w produkcji zawiasów. Kolejny punkt to funkcja cichego domykania drzwi. Nikt nie lubi odgłosu trzaskania drzwiami szafek, dlatego ta funkcja sprawdzi się idealnie w cichych i spokojnych przestrzeniach.

Jak zamontować zawias GTV?

Montaż zawiasów nie powinien sprawić trudności i każdy powinien sobie z tym zadaniem poradzić. Zawiasy firmy GTV i Sevroll o modelu Prestige jest w stanie zamontować każdy przy użyciu niewielkich gwoździ oraz wkrętaki. Jest to najprostsze rozwiązanie, ale jeszcze prostszy jest demontaż. Jeśli chcemy zmienić wystrój szafek kuchennych i musimy zdemontować zawiasy, to wystarczy kliknąć odpowiednie miejsce, a mechanizm click-on samodzielnie zdemontuje zawiasy z mebli kuchennych. Oczywiście, można ponownie zamontować zawias do nowej szafki

Dlaczego wybór zawiasów do szafek kuchennych jest tak bardzo istotny?

Przypomnij sobie, ile czasu tracisz, gdy zawiasy w szafkach kuchennych nie są odpowiednio zamontowane, szybko się psują, a meble otwierają się nieprawidłowo? Jest to męczące zarówno dla Ciebie, jak i dla wszystkich domowników. Zainwestowanie w dobrej jakości zawiasy pomoże Ci lepiej gospodarować przestrzenią w kuchni i nie przysporzy Ci wielu kłopotów. Musisz również wiedzieć, że zła jakość zawiasów może wpływać w negatywny sposób na zniekształcenia mebli, a nawet może powodować nieprzyjemne wypadki w kuchni. Zabezpiecz swoje meble, przed nadmierną eksploatacją stosując zawiasy o wysokiej jakości oraz trwałości.