niedziela, 21 sierpień 2022 11:17

Giełda wierzytelności – jak odzyskać dług od najemcy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Giełda wierzytelności Giełda wierzytelności pixabay

Zakup mieszkania w celu wynajmu jest jedną z popularniejszych form inwestowania oraz ochrony kapitału. Możliwość uzyskania stałego przychodu wynikającego z wynajęcia swojego mieszkania, dla wielu osób jest dobrym sposobem na stały przychód.

Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że może trafić na nieuczciwego najemcę, który nie będzie chciał wywiązać się z umowy najmu, jaką z nami zawarł. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak uniknąć nieuczciwego najemcy, jak można odzyskać zobowiązania z jego strony oraz jak funkcjonuje giełda wierzytelności z tytułu najmu, sprawdź koniecznie ten wpis.

Najemca nie płaci za czynsz, co zrobić?

Giełda wierzytelności z tytułu najmu jest miejscem, które pozwala dodać ogłoszenie o chęci sprzedaży zadłużenia nieuczciwego najemcy. Nie każdy bowiem wie, że długi czy też zobowiązania można sprzedać i przenieść prawo do egzekwowania należności na osoby, które chcą od nas taką możliwość przejąć. Oczywiście wszystko to jest dozwolone i funkcjonuje zgodnie z przepisami, dlatego też giełda długów jest coraz częściej wybierana przez osoby, które chcą odzyskać przynajmniej część zobowiązań. W przypadku kategorii związanej z wynajmem mieszkań giełda długów pełni rolę internetowej tablicy informacyjnej, gdzie osoba zainteresowana wystawieniem informacji o możliwości sprzedania prawa do egzekwowania należności, może odzyskać przynajmniej część długu od nieuczciwego najemcy.
Jest to oczywiście alternatywne rozwiązanie do tradycyjnych metod egzekwowania takich należności, jednak ze względu na kosztowność i czas trwania spraw skierowanych na drogę sądową, coraz więcej osób zastanawia się nad alternatywną drogą do odzyskania przynajmniej części pieniędzy, jakie zalega im nieuczciwy najemca przez brak terminowych opłat za wynajem, czynsz czy zniszczone mienie.

Giełda wierzytelności – jak sprzedać dług?

Internetowa giełda wierzytelności SprawdzonyNajemca.pl jest miejscem, które pozwala nie tylko zamieścić informację o chęci sprzedaży możliwości egzekwowania należności od nieuczciwego najemcy, ale pełni również funkcję wyszukiwarki nieuczciwych najemców. Na stronie internetowej i aplikacji mobilnej SprawdzonyNajemca.pl jest dostępna wyszukiwarka, która pozwala na sprawdzenie potencjalnego najemcy, czy nie został dodany na listę dłużników z tytułu najmu. Łatwość dostępu do aplikacji, intuicyjność dodawania oferty, szybkie wyszukiwanie o podstawowych informacjach sprawiają, że aplikacja na smartphony daje coraz większą przewagę osobom, które chcą wynająć swoje mieszkanie i uniknąć możliwości trafienia na osobę nieuczciwych zamiarach.

Jakie są zalety korzystania z giełdy długów?

Główną zaletą skorzystania z giełdy długów jest możliwość przyspieszenia całego procesu związanego z odzyskaniem zaległości ze strony nieuczciwego najemcy oraz ostrzeżenie innych przed taką osobą. Giełda wierzytelności jest ogólnie dostępną tablicą ogłoszeń online, gdzie każda osoba może dodać informację o nieuczciwym najemcy, który ma zobowiązania wobec naszej osoby. W ten sposób mamy szansę dotarcia do osób, które specjalizują się w przejmowaniu i egzekwowaniu takich zobowiązań, co pozwala ściągnąć z naszych barków cały stres związany z wielotygodniowym, jak i wielomiesięcznym egzekwowaniem spłaty zadłużenia od osoby, która nie chce wywiązać się z zawartej z nami umowy. Giełda długów SprawdzonyNajemca.pl ma za zadanie połączyć ze sobą obie strony, które są zainteresowane sprzedażą i kupnem wybranego zobowiązania osoby trzeciej, zrzeszając wiele osób z wąskiej grupy zainteresowanych w jednym miejscu.

Internetowa giełda długów SprawdzonyNajemca.pl pełni również trzecią funkcję, jaką jest rozbudowana baza wiedzy dla osób, które planują wynająć mieszkanie. Blog dostępny pod adresem blog.sprawdzonynajemca.pl to źródło wielu informacji dotyczących wielu aspektów związanych z najmem nieruchomości. Odwiedzając blog giełdy wierzytelności, możesz dowiedzieć się co zrobić, gdy najemca nie chce zapłacić za szkody wyrządzone w wynajmowanym mieszkaniu, jak zabezpieczyć się przed nieuczciwym najemcą z wykorzystaniem kaucji oraz jak szybko zweryfikować najemcę online. Te oraz wiele innych porad znajduje się na dedykowanym blogu, który ma za zadanie pomóc w poruszaniu się na rynku najmu mieszkań.