piątek, 08 kwiecień 2022 14:08

E-pity, czyli najprostszy sposób rozliczenia się z podatków!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
PIT 36 PIT 36 pixabay

Coroczne składanie deklaracji podatkowej PIT jest dla wielu osób dość stresującą czynnością, szczególnie, jeżeli dobrze nie znają się na prawie podatkowym.

Co więcej, wypełnianie PITów przez zdecydowaną większość społeczeństwa kojarzone jest z czymś nieprzyjemnym, skomplikowanym i czasochłonnym. Na szczęście, obecne są obecnie takie rozwiązania jak program e-pity. Dlaczego warto z niego skorzystać?

Proste i szybkie rozliczenie, czyli program e-pity w praktyce

Samodzielne próby dokładnego wyliczenia PITów często kończą się na frustracji, telefonach do księgowych i ogólnie rzecz biorąc nerwowych sytuacjach. Zdecydowana większość podatników rozlicza PIT 36, dlatego, aby skrócić czas, który poświęca się na samodzielne wypełnianie PITa, warto postawić na nowoczesne rozwiązanie jakim jest program e-pity, Na samym początku warto bardzo wyraźnie podkreślić, że program ten jest maksymalnie intuicyjni i prosty, aby każdy był w stanie szybko i bezproblemowo rozliczyć się z fiskusem.

W programie tym możemy uwzględnić szereg należytych opcji, takich jak koszty uzyskania przychodu, rodzaj przychodów. Co więcej, możliwy jest także wybór formy opodatkowania, taka jak ryczałt, co jest szczególnie istotne w przypadku przedsiębiorców. Warto jednocześnie wyraźnie zaznaczyć, że komputerowa forma przygotowania zeznania PIT jest bardzo precyzyjna, zaś program e-pity upraszcza i odczarowuje frustrujące i skomplikowane przygotowywanie rocznego zeznania podatkowego.

Dlaczego warto wypełnić PIT z programem e-pity?

Od kilku lat Urząd Skarbowy samodzielnie sporządza roczne zeznania podatkowe obywateli, którzy pracują na umowę o pracę, lub umowę zlecenie, co dla wielu osób było sporą ulgą. Warto jednakże wyraźnie zaznaczyć, że wszyscy samo zatrudnieni nie mogą na to liczyć, zaś spóźnienie się z rozliczeniem, to nieunikniona kara pieniężna.

Dlatego też e-pity, to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą własnoręcznie wykonać rozliczenie PIT. Warto zaznaczyć, że Urząd Skarbowy wykonuje PIT z korzyścią dla fiskusa, dlatego robiąc to własnoręcznie, można liczyć wiele różnych ulg i odpisów, które są na korzyść podatnika. Proste i intuicyjne poruszanie się po programie gwarantuje szybkie i skuteczne rozliczenie się z Urzędem Skarbowym.

Dzięki temu wszystko dostarczone jest zgodnie z terminem, zaś obliczanie PITu nie spędza snu z powiek i nie powoduje w podatniku frustracji. Warto podkreślić, że e-pity używane są nawet przez osoby, które bardzo dobrze znają się na wszelakich rozliczeniach, ponieważ podatki zmieniają się w ostatnim czasie tak intensywnie, że trudno być ze wszystkim na bieżąco.