wtorek, 14 marzec 2023 13:15

Sprzedaż auta do skupu – co warto wiedzieć?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
skup aut Trójmiasto skup aut Trójmiasto pixabay

Szukanie kupca na własną rękę nie zawsze się sprawdza. Jeśli chcesz szybko sprzedać swój stary samochód, a przy tym od razu otrzymać gotówkę, optymalnym rozwiązaniem będzie skup aut. Dzięki temu pozbędziesz się niechcianego pojazdu bez dodatkowych kosztów, męczących telefonów i czekania aż zjawi się zdecydowany klient. Co wyróżnia skup aut Gdańsk? Szybkość transakcji, rzetelność wyceny i gwarancja, że proces sprzedaży pojazdu jest w pełni legalny. Jak wygląda sprzedaż auta do skupu? Sprawdź!

 

Jakimi pojazdami zainteresowany jest skup aut?

Skup aut Gdańsk to firma wyspecjalizowana w skupowaniu pojazdów używanych niezależnie od ich stanu blacharskiego i technicznego. W kręgu zainteresowania są przede wszystkim samochody osobowe, motocykle, skutery wodne i quady.

Klienci cenią skup aut za kompleksowe podejście do tematu sprzedaży – jest to nie tylko obsługa transakcji od A do Z, ale również otwartość na różnego rodzaju pojazdy. Dla skupu nie ma znaczenia stan techniczny, marka ani rok produkcji auta. Te parametry wpływają jednak na wartość pojazdu: sprawny, zadbany samochód to lepsza cena niż w przypadku uszkodzonego czy zaniedbanego auta.

Skup aut z www.sprzedajnamauto.pl przyjmie zarówno samochody używane gotowe do wyruszenia w dalszą drogę, jak i takie, które wymagają drobnych i poważniejszych napraw, a nawet te nadające się już tylko na złomowanie. Mogą to być używane samochody sprawne, niesprawne, powypadkowe lub poleasingowe. Kto skorzysta z usług skupu? Skup aut Gdynia współpracuje zarówno z osobami prywatnymi, jak i z firmami, od których kupuje firmowe floty samochodowe. Jego klientami są między innymi firmy leasingowe, firmy windykacyjne oraz korporacje taksówkarskie.

Na czym polega sprzedaż samochodu do skupu?

Jeśli planujesz pozbyć się starego samochodu, warto wiedzieć, jakie masz opcje i wybrać taką, która będzie dla ciebie najkorzystniejsza. Popularna sprzedaż bezpośrednia sprawdza się zazwyczaj wtedy, gdy nie zależy nam na czasie – nie potrzebujemy gotówki, a ubezpieczenie nie dobiega końca. Gdy liczysz na szybkie sfinalizowanie transakcji, z pomocą przychodzi właśnie skup aut, czyli firma będąca pełnoprawną stroną umowy, która od ręki kupi twój samochód. Jak to działa?

Ty dzwonisz lub wysyłasz maila, a przedstawiciel firmy pojawia się u ciebie w ciągu kilku godzin od momentu zgłoszenia chęci sprzedaży. Jeśli mieszkasz w Gdańsku, Gdyni albo w Sopocie, pracownik skupu pojawi się u ciebie nawet w 30 minut! Mieszkasz poza tym obszarem? To żaden problem – skup aut Gdańsk obsługuje cały teren województwa pomorskiego w tym Półwysep Helski, Kartuzy, Kościerzynę, Starogard Gdański, Żukowo, Rumię czy Wejherowo. Czas dotarcia do klienta wynosi maksymalnie 2-3 godziny.

Pierwszy etap to oględziny pojazdu – sprawdzany jest jego stan techniczny i aktualna wartość rynkowa. Na tej podstawie ustalana jest kwota sprzedaży. Wycena samochodu jest całkowicie bezpłatna, więc nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Gdy zaakceptujesz warunki umowy, pozostaje tylko podpisać umowę kupna-sprzedaży. Pieniądze dostaniesz do ręki lub przelewem.